Ženy povede jako hlavní trenér Vladimír Fuchs. Máme nejvyšší cíle, říká

19. 05. 2024

Hlavním trenérem zůstává Vladimír Fuchs, kterého v roli asistenta doplní Marek Michálek.

Ženy Tatranu mají za sebou sezónu, ve které byly kousek od postupu do Superfinále a ve které dokázaly hrát vyrovnané partie se všemi týmy z TOP3. Střešovické ženy nyní znají složení realizačního týmu pro nový ročník, které se částečně mění. Místo asistenta nově zaujme Marek Michálek, který se k elitnímu ženskému týmu vrací po roční přestávce, na jeho lavičce naopak nepokračuje Pavel Hudík.

Hlavním trenérem bude v sezóně 2024/25 Vladimír Fuchs, který u elitního ženského týmu pokračuje a přidá tak svoji druhou sezonu. Právě se střešovickou legendou jsme připravili krátký rozhovor.

Až do poslední chvíle jste sahali po postupu do Superfinále, který vám nakonec utekl. Dá se přesto sezóna hodnotit jako úspěšná?
Ano i ne. Dovolím si trochu slovník škálovat. Sezónu hodnotím jako dobrou. Dobrou z pohledu progresu, který jsme v klíčových herních činnostech udělali. To se následně promítlo do velmi dobře odehraného play-off. Úspěchem by byl postup do superfinále, to se nám ale nepovedlo. Chyběl krok nikoliv krůček. Kladně hodnotím i postup do semifinále poháru ČF. Potvrdili jsme, že minimálně do první čtyřky v ČR patříme.

Hádám, že šesté místo je po povedeném play-off zapomenuto. Je to tak?
Nechci, aby to znělo namyšleně, ale já jsem šesté místo nebral nijak vypovídajícím způsobem již na konci základní části. Pokud bychom byli čtvrtí, věřím, že play-off by bylo podobné. Nejde o ten minimální odstup, klíčové bylo, že se nám celou sezónu dařilo hrát velmi vyrovnané zápasy se silnou trojkou, měli jsme 4 zápasy velmi těsnou prohru a jeden zápas jsme vyhráli, pouze jeden se nám vyloženě nepovedl. I to bylo nakonec rozhodující pro výběr soupeřů do play-off.

Kdybys měl vypíchnout jeden bod, který si ze sezony vezmete, co by to bylo?
Tým má vysoké ambice, líbí se mi motivace hráček něčeho dosáhnout. Pro toto ale musíme být připravěnější. Já věřím, že jsme si právě toto ze sezóny všichni odnesli.

Vy jste ve velkém zapojovali mladé hráčky a nutno říct, že úspěšně. Jaké jsou tvoje dojmy?
Ano, tým je mladý. Já jsem velmi spokojen s množstvím zápasů, které mladé hráčky nejen odehrály, ale staly se i částečně oporami. Samozřejmě toto současně přináší i nevýhody. Třeba šestý a sedmý zápas s Chodovem, nebo již zmíněné těsné prohry během sezóny se silnou trojkou. V těchto utkáních se nám objevovaly chyby, které zkušenější hráčky zkrátka nedělají. A když jsem zmínil zkušené hráčky, musím vyzdvihnout, jak funguje jádro týmu kolem kapitánky Hermannové. Jak podporuje realizační tým, komunikaci a třeba i správné zapojení a usměrňování a zapojování právě mladých hráček. To je velmi důležité a já i tímto právě zkušeným tahounkám týmu velmi děkuji.

A je to cesta, kterou chcete s ženami Tatranu dlouhodobě jít?
Chceme pracovat se všemi hráčkami. Ty mladě, ale i ty zkušenější se stále mají kam posouvat. A samozřejmě budeme každý rok do týmu zapojovat nové hráčky, to je součást přirozené obměny. Z tohoto pohledu mě těší i výsledky dalších kategorií ženské složky. Naše juniorky (stříbro) i dorostenky (bronz) získaly po více letech opět cenné kovy z mistrovství ČR.

Nastálo se do tvého realizačního týmu připojí Marek Michálek. Jak se na tu spolupráci těšíš?
Těším se. S Markem se známe dlouho a na florbal nahlížíme velmi podobně. Jsem rád, že s ním mohu spolupracovat. Byl mou jednoznačnou volbou poté, co bylo jasné, že Pavel Hudík u týmu žen nebude v nové sezóně pokračovat.

Už jste se bavili, jak budete mít nastavené role?
Ano, máme jasno. A i toto bylo jedním z důvodů, proč jsme se nejen dohodli, ale proč se také na sezónu těšíme. Marek je v Tatranu trenérem na plný úvazek, pro mě je důležité, že se o něj mohu opřít v mnoha důležitých činnostech. Současně má velmi dobrý přesah na juniorky a mládež. Já si ho také cením jako výborného analytika s citem pro hru. Také je s ním legrace.

Vím, že je brzo, ale jaké budou vaše cíle pro příští ročník a pak i ty dlouhodobější.
Cíle si chceme ujasnit především s týmem. Na toto nám slouží teambuilding před sezónou. Necítím tlak z výkonného výboru, kde je pro nás dlouhodobý cíl být mezi top čtyřmi týmy v ČR. Po sportovní stránce, ale také po stránce fungování, stability, zajištění týmů, výchovy sportovkyň. Já osobně bych si přál, abychom si stanovili jako sportovní cíl postup do Superfinále. Ale počkejme si na pohyby v kádrech, u nás i v dalších týmech. A zeptejte se za několik týdnů.


ZPĚT NA INFORMACE O UTKÁNÍ
Generální partner
Hlavní partneři
Oficiální partneři
Mediální partneři
Partneři Livesport Superligy
Kontakty Muži A Ženy A Fotogalerie Partneři
Členská sekce