Hotovo. Tatran v Lípě dvakrát zvítězil a je v semifinále

18. 03. 2024

Mezi nejlepší čtyřku proklouzly Střešovice nejkratším možným způsobem.

Svěřenci Milana Fridricha se na sever Čech vydali s vedením 2:0 a v případě stoprocentní bilance z obou utkání v České Lípě mohli už v neděli slavit postup mezi nejlepší čtyřku.

Cestu do ní začal Tatran v sobotu. V utkání s pořadovým číslem 3 totiž poprvé v sérii od začátku neprohrával a jen po prvních dvaceti minutách vedl 4:1. Své vedení přitom poctivě navyšoval, až se skóre v 52. minutě vyšplhalo na výrazných 13:2. Domácí družina pak sice ještě trochu přitopila pod kotlem, díky čemuž v závěru čtyřikrát skórovala, na osud zápasu to však vliv nemělo. Výsledek 13:6 znamenal třetí bod do kasičky a matchball k tomu. Těžko uvěřitelných 7 branek navíc zapsal Marek Beneš, který tak stanovil rekord v jednom utkání play-off.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - ESA logistika Tatran Střešovice 6:13
branky: 15. Daniel Kellermann, 36. Antonín Stárek, 53. Vladimír Trčka, 56. Radek Krajcigr, 57. Filip Šedivý, 60. Ladislav Pekárek - 3. Marek Beneš, 7. Ondřej Sádlo, 9. Marek Beneš, 16. Jonáš Kreysa, 25. Martin Kisugite, 30. Marek Beneš, 33. Tomáš Hanák, 34. Jonáš Kreysa, 41. Marek Beneš, 43. Jonáš Kreysa, 44. Marek Beneš, 47. Marek Beneš, 53. Marek Beneš; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 386; zásahy brankářů: Jan Dvořák 6, Daniel Jukl ? - Tomáš Jurco 9, Lev Kliment ?; po třetinách: 1:4, 1:4, 4:5

Stejně jako v sobotu, i v neděli měly Střešovice parádní vstup do utkání, v němž po 20 minutách vedly 4:0. Pak se jejich ofenzivní stroj lehce zadrhnul, obrana však fungovala spolehlivě a tak se skóre za dalších dvacet minut posunulo jen o jedno číslo vzhůru na 5:0. Česká Lípa pak sice snížila, žadné drama se ale nekonalo. Tatran naopak svůj postup kontroloval šestou brankou a druhý domácí gól byl už pouhou labutí písní.

Střešovičtí vyhráli i druhé utkání v Lípě a po vítězstvích 13:6 a 6:2 postoupili nejkratším možným způsobem do semifinále Livesport Superligy. V něm už je spolu s nimi i Mladá Boleslav, další série mezi Bohemkou a Vítkovicemi, respektive mezi Chodovem a Spartou ještě rozhodnuty nejsou.

Nejproduktivnějším hráčem série se stal s 15 body Marek Beneš, který se díky své bohaté sbírce dostal i do čela bodování play-off. Přes 10 bodů se dostal i Matěj Havlas s 12 body.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - ESA logistika Tatran Střešovice 2:6
branky: 45. Daniel Kellermann, 58. Tomáš Pšenička - 5. Martin Kisugite, 14. Martin Šindelář, 16. Filip Eliáš, 20. Milan Meliš, 34. Tomáš Hanák, 47. Milan Meliš; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 193; zásahy brankářů: Daniel Jukl 22 - Tomáš Jurco 10; po třetinách: 0:4, 0:1, 2:1