Bitva o titul je tady! Tatran v O2 Aréně vyzve Mladou Boleslav

13. 04. 2024

Do BigBoard Superfinále se svěřenci Milana Fridricha dostali potřetí v řadě a budou usilovat o historický treble.

Poslední zápas sezóny a zároveň její vrchol je tady. Střešovice se v neděli potřetí za sebou představí v největší tuzemské hale, kde budou usilovat o svůj již 18. titul z české nejvyšší soutěže. Svěřenci Milana Fridricha navíc můžou napsat historii, když už letos dokázali vyhrát Pohár mistrů i Pohár Českého florbalu a proti Boleslavi mohou získat treble a vejít do historie co by první český celek, který něco takového dokázal.

Tým kolem Marka Beneše má navíc Boleslavi co vracet. Byli to právě Středočeši, s kým prohráli titulový zápas v sezóně 2021/22. Tehdy v na góly, ale i na krásu, velmi úsporném utkání rozhodla Boleslav v prodloužení a 17. titul tak Tatran uzmul až o rok později proti Vítkovicím.

Svěřenci Milana Fridricha letos do BigBoard Supefinále dokráčeli relativně v poklidu. Ve čtvrtfinále nejprve, i přes počáteční skřípání, nedovolili ani jednu senzaci České Lípě a do semifinále si následně zvolili Chodov. Proti týmu z Jižního Města pak vcelku jasně získali první dva duely a byť se jim ten třetí nepovedl, byla to ve světle dalších událostí jediná prohra Tatranu v play-off. Zbývající klání už si totiž Střešovičtí opět pohlídali a po vítězství v sérii 4:1 mohli slavit postup.

To Boleslav se na postup zapotila o něco víc. Suverénně nejofenzivnější tým základní části nejprve dokázal v nejkratším možném čase udolat houževnatý Liberec, aby o kolo dál svedl krásnou florbalovou bitvu s Vítkovicemi. Ta se protáhla až do sedmého utkání, které nakonec svěřenci Jonase Naavy dokázaly ukořistit pro sebe a po roční odmlce opět postoupili do O2 Arény.

V ní se tak utkají dva nejúspěšnější celky poslední doby. Tatran je se 17 titul suverénně nejlepším celkem české florbalové historie, obhájcem titulu o který bude hrát potřetí v řadě. Boleslav zase z posledních 8 sezón, které se dohrály, došla hned šestkrát do souboje o titul, z čehož se hned třikrát stala českým mistrem. Hned za sebou se oba celky seřadily i v letošní základní části, kterou Tatran před Boleslaví opanoval o dva body. Vzájemné souboje pak v aktuálním ročníku vyzněly naprosto totožně, vždy se totiž radoval hostující celek a to poměrem 6:4.

Bodovým vládcem play-off je zatím Marek Beneš, který už posbíral neskutečných 29 bodů a je nejlepším střelcem i asistentem vyřazovacích bojů. Jeho náskok je navíc tak výrazný, že už o svůj bodový vavřín z téměř stoprocentní jistotou nepřijde, z hráčů, kteří stále mohou bodovat, je mu totiž nejblíže sedmnácti bodový Tomáš Hanák. Z kádru Boleslavi jsou nejproduktivnějšími hráči Martin Tokoš s Adamem Delongem, když posbírali shodně 16 bodů. Oproti týmu z města automobilů má Tatran i lepší obranu, když v play-off inkasoval o 31 branek méně. Na tom má lví podíl Tomáš Jurco, který je s úspěšností nad 85 % nejlepším brankářem vyřazovacích bojů.

Zápas o titul mezi Tatranem a Boleslaví startuje v pražské O2 Aréně v neděli v 17:30.
Textový online přenos
Video online přenos

ZPĚT NA INFORMACE O UTKÁNÍ
Generální partner
Hlavní partneři
Oficiální partneři
Mediální partneři
Partneři Livesport Superligy
Kontakty Muži A Ženy A Fotogalerie Partneři
Členská sekce